SSL Certificate
Akkom Cessas Plaza Ümraniye / İST.

WEB HOSTİNG

2004 Yılından bu yana profesyonel web hosting barındırma hizmeti sağlıyoruz. 15.000+ müşterimizle Türkiye'nin en güvenilir web hosting sağlayıcı firmalarından biriyiz.  7/24 host destek servimiz ve %99,9 Uptime garantisi sunuyoruz. Sınırsız Linux Hosting ve Sınırsız Windows Hosting hizmetlerimiz binlerce kurumsal müşterimiz kullanmaktadır. Sorularınız için çekinmeden firmamızı arayabilirsiniz.

Paket

Özellikleri

X Eko

989 TL+Kdv

X Pro

1390 TL+Kdv

X Pre

2149 TL+Kdv

Siparişinizi hemen verin, 10 dakikada kullamaya başlayın.

Detaylı paket özellikleri için platform seçebilirsiniz ¦?

Satın al
Windows Linux
Satın al
Windows Linux
Satın al
Windows Linux
Web Alanı 1 Gb Sınırsız Sınırsız
Trafik Sınırsız Sınırsız Sınırsız
E-mail 10 Adet 10 Adet 10 Adet
Ftp Erişimi Included Included Included
Platform
Hediye domain ( com ) Not Included Not Included Included
5500 TL Değerinde 1 Aylık Google Desteği Not Included Included Included
790 TL Değerinde Text Reklam (seo) Not Included Not Included Included
179 TLDeğerinde SSL Sertifikası Not Included Not Included Included

Paket

Özellikleri

X Eko

989 TL+Kdv

Siparişinizi hemen verin, 10 dakikada kullamaya başlayın.

Detaylı paket özellikleri için platform seçebilirsiniz ¦?

Satın al
Windows Linux
Web Alanı 1 Gb
Trafik Sınırsız
E-mail 10 Adet
Ftp Erişimi Included
Platform
Hediye domain (com) Not Included
5500 TL Değerinde 1 Aylık Google Desteği Not Included
790 TL Değerinde Text Reklam (seo) Not Included
179 TLDeğerinde SSL Sertifikası Not Included

Paket

Özellikleri

X Pro

1390 TL+Kdv

Siparişinizi hemen verin, 10 dakikada kullamaya başlayın.

Detaylı paket özellikleri için platform seçebilirsiniz ¦?

Satın al
Windows Linux
Web Alanı Sınırsız
Trafik Sınırsız
E-mail 10 Adet
Ftp Erişimi Included
Platform
Hediye domain (com - net) Not Included
179 TLDeğerinde Google Kuponu Included
790 TL Değerinde Text Reklam (seo) Not Included
179 TLDeğerinde SSL Sertifikası Not Included

Paket

Özellikleri

X Pre

399 TL+Kdv

Siparişinizi hemen verin, 10 dakikada kullamaya başlayın.

Detaylı paket özellikleri için platform seçebilirsiniz ¦?

Satın al
Windows Linux
Web Alanı Sınırsız
Trafik Sınırsız
E-mail 10 Adet
Ftp Erişimi Included
Platform
Hediye domain (com) Included
5500 TL Değerinde 1 Aylık Google Desteği Included
790 TL Değerinde Text Reklam (seo) Included
179 TLDeğerinde SSL Sertifikası Included

Yukarıdaki paket özelliklerini daha detaylı incelemek için satın al butonu altındaki işletim sistemi platformlarından size uygun olanı seçebilirsiniz. 

Hangi işletim sistemi hatta hangi web hosting paketinin size uygun olacağını bilmiyorsanız ve web hosting hizmetiyle ilgili sorularınız var ise aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. 

Tüm sorularınızı cevaplamak, size en uygun paketi belirmek ve detaylı bilgi vermek için sizi gün içinde arıyacağız. 

Web Hosting Nedir?
Bir internet sayfasında yer alan yer alacak olan resim, yazı, video, animasyon ve diğer dosyaların siteye giren kullanıcıların erişebileceği şekilde bir web sunucusunda barındırılması hizmetine web hosting diğer adıyla web barındırma adı verilir. Bir site hazırlamak için öncelikle bir alan adı almak gerekmektedir. Sonrasında sitede görüntülenecek dosya ve içerikler hazırlanarak bir Web Hosting alanında saklanır. Böylelikle kullanıcılar istedikleri zaman sürekli açık olan sunucuda saklanan siteye erişebilirler. Web sunucuları birçok müşterinin aynı anda siteye erişebilmesine imkan tanımaktadırlar. Web sunucularında saklanan web hosting alanları kullanıcıya çok hızlı cevap vermektedir. Bir web sitesi hazırlayıp sunmak için kişisel bilgisayarlar da kullanılabilmekle birlikte bağlantı hızı, web trafiği gibi hizmetler nedeniyle profesyonel web hosting firmalarından yararlanmak daha iyi olacaktır.
 
Web Hosting Firmaları Ve Özellikleri
Piyasada web hosting hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Hangi firmanın seçileceği tamamen müşteri ihtiyaçları göz önünde bulundurarak tespit edilmelidir. Bir web hosting hizmeti alınırken şu kriterlere göz atmak gerekmektedir:
Fiyat/performans oranı: Piyasada birçok farklı web hosting firması bulunmaktadır. Web hosting firmalarından farklı farklı ücretlerle çeşitli web barındırma hizmeti alınabilmektedir. Web barındırma hizmeti alırken paket içeriği ve ödenen ücrete dikkat etmek gerekmektedir. Bant genişliği: Maksimum ne kadar kullanıcının aynı anda siteye erişebileceğini belirtir. Bant genişliği, bir siteye aynı anda kaç kişinin erişebileceğini sınırladığı için önemlidir. Günümüzde birçok firma uygun fiyata sınırsız bant genişliği sunan web barındırma hizmeti sunmaktadır. Sunucuda var olan işletim sistemi: Hazırlanan dosyalar web sunucusunda hangi işletim sistemi var ise ona göre düzenlenmelidir. Ayrıca sunucuda kurulu olan işletim sistemi site yönetimi ve site güvenliğini doğrudan ilgilendirmektedir.
Veri Tabanı Desteği: Siteye giren müşterilere ait bilgileri kaydetmek gerektiğinde bir veri tabanına ihtiyaç duyulur. Birçok veri tabanı bulunmakla birlikte her web hosting sunucusunda her veri tabanı programı desteklenmez. Bu nedenle web hosting firması seçilirken sunduğu veri tabanı hizmetleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Admin Paneli: Siteye ait verileri düzenlemek, istatistikleri görmek için admin paneline ihtiyaç duyulur. Admin paneli kullanım kolaylığı sağladığı oranda verimlidir. Web hosting hizmeti alırken bu özellik de dikkate alınmalıdır.
SSL Desteği: SSL algoritması sayesinde sunucu ve kullanıcı arasındaki veri transferi korunmuş olur. SSL sunucu ve alıcı arasındaki verilerin şifrelenmesini sağlar. Veriler şifrelendiği için veri güvenliği sağlanmış olur. Web hizmeti sunan firmanın veri güvenliği amacıyla SSL desteği sunması önemlidir. Server Side Script: Sitede PHP, ASP kullanmak için web hosting hizmeti veren firmanın server side script desteği sunması gerekmektedir.

Barındırma Hizmetleri
Web sunucusu hizmeti veren firmalar barındırma hizmetlerini değişik kategoriler altında vermektedir.
Paylaşımlı (Shared) Hosting: Tek bir sunucu üzerinde birden çok web hosting hizmetinin sunulmasıdır. Örneğin tek sunucuda birden çok sitenin dosyalarının yer aldığı web hosting alanları var ise bu hosting hizmetine paylaşımlı (shared) hosting denir. Bir ev bilgisayar yaklaşık 100 adet web hosting hizmetini aynı anda verebilirken, daha özelleşmiş sunucu bilgisayarlarda bu oran daha fazla olabilmektedir.
Sunucu Bulundurma (Co-Location): Bu hizmette bir data merkezinde kendi fiziksel sunucunuzu barındırırsınız. Fiyatlar kurulacak yazılımlara göre değişmektedir. Ayrıca firma talep ederse elektrik ve diğer giderler için ayrıca ödeme yapılır.
Bayi sunucu hizmetleri (Reseller): Ortak sunuculardan alınan hesaplara verilen isimdir. Bu web hosting hizmetinde kullanıcı kendisine ait kullanıcı adı ve şifre ile hosting hizmetinden faydalanırlar. Bu hizmette tek sunucu üzerinde birden çok kullanıcı barındırma hizmetinden faydalanır.
Kiralık Sunucu (Dedicated Sunucu) hizmeti: Bu web hosting hizmetinde sizin adınıza fiziksel bir web hosting sunucusu kiralanır. Bu hizmette web barındırma hizmetini sunan firma bakım giderlerini ve elektrik giderleri gibi masrafları hizmet talep eden site sahibinden isteyebilir.

Web Hosting Hizmetlerinin Faydaları
Bir site yayınlamak, kullanıma sunmak için birçok yol mevcuttur. Bu amaçla hazır siteler ve bloglar kullanılabileceği gibi web hosting hizmetleri de kullanılabilmektedir. Web hosting hizmeti almanın birçok faydası vardır:
Web hosting hizmeti alarak hazırlanan bir siteye müdahale etme şansı daha fazladır. Alınan paketin türüne göre birçok ek paket yardımıyla site yönetim ve güncelleme işleri rahatlıkla yapılabilmektedir.
Web hosting firmaları sadece barındırma hizmeti vermezler aynı zamanda siteyi saldırılara karşı da korurlar. Bu nedenle bir web barındırma hizmeti almak aynı zamanda sitede güvenliği sağlamak demektir. Web hosting firmaları sundukları ek hizmetlerle sitenin saldırılara karşı güvenle korunmasını sağlarlar.
Web hosting firmalarında sunulan birçok farklı hizmet sayesinde web hosting hizmeti talep eden kullanıcı isteklerine göre hazır paketlerden yararlanabilmektedir.
Web hosting barındırma hizmeti veren firmalar aynı zamanda e posta hizmeti de vermektedir. Site için alan adı tanımlandıktan sonra alan adı uzantılı e posta kullanarak siteye kurumsal bir kimlik kazandırabilmek mümkündür.
Web hosting firmaların çok sayıda olması sayesinde uygun fiyata web hosting hizmetinden yararlanmak mümkündür. Birçok farklı firma farklı fiyat seçeneği ile hizmet vermektedir.
Bir web sitesine ait bilgileri kişisel bilgisayarda saklayıp yayınlamak birçok riski (elektrik kesintisi, güvenlik sorunları) de beraberinde getirmektedir. Profesyonel bir web barındırma hizmeti veren firma sayesinde bu tür risklerden korunmuş olunur.
İsteyen kullanıcı kendisine sıfırdan bir site oluşturabilmektedir. Fakat sıfırdan bir site oluşturabilmek için ortalama düzeyde programlama bilgisine ve tasarım becerisine sahip olmak gerekmektedir.
Alanında deneyimli web hosting firmaları sadece hosting barındırma hizmeti vermemektedir. Aynı zamanda hazır site tasarımlarını da kullanıcılarına sunmaktadırlar. Yeterli programlama bilgisine ve tasarlama bilgisine sahip olmayan kullanıcılar web hosting firmalarının bu hizmetlerinden yararlanarak kısa zamanda kendilerine veya firmalarına ait bir site hazırlayıp yayına sokabilirler.
  

 
Bİ KAHVEYE NE DERSİNİZ ?

 

Web projelerinizle ilgili tüm ihtiyaçlarınıza profesyonel bir ekipten yardım almak, kurumsal bir ekiple çalışmak, size en uygun web projesinin belirlenmesinde ücretsiz destek almak için formu doldurabilrisiniz.

 

Sizi ofisimizde ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

 

Formu doldurduğunuzda satış departmanımızda talebiniz ile ilgili yeni bir kayıt oluşturulacaktır ve formda belirtmiş olduğunuz bilgiler

üzerinden sizinle irtibata geçilecektir.