SSL Certificate
Akkom Cessas Plaza Ümraniye / İST.

DirectAdmin Php Sürüm Nasıl Ayarlanır?

Linux Reseller kullanıcılarımız ve Linux Hosting kullanıcılarımız içi PHP sürümünü düzenleyebilme imkanı veren DirectAdmin sistemi hakkında bilgi verelim.

DirectAdmin Php Sürüm Nasıl Ayarlanır

Linux Reseller üzerinden DirectAdmin Php Sürüm Nasıl Ayarlanır;
PHP sürüm sadece domain bazlı ayarlandığı için reseller paneli üzerinden domaine özel panele geçiş yapmanız gereklidir. Bu işlem için aşağıdaki görselde belirttiğimiz gibi Hesap yönetimi » Kullanıcı Hesapları » Listelenen domainlerinden hangisinin PHP Versiyonunu Değiştireceksiniz üzerine tıklayınız.

DirektAdmin Reseller Üzerinden PHP Versiyon Nasıl Ayarlanır

Açılan sayfada aşağıdaki görselde belirtildiği gibi yeşil renkli OTURUMU AÇ butonuna tıklayarak domain yönetimine geçiş yapınız. Devamı Domain panelinden php versiyonu değiştirme başlığı altındadır.

DirektAdmin Reseller Üzerinden Domain Paneline Geçiş


DirectAdmin Linux Hosting Paneli üzerinden Php Sürüm Nasıl Ayarlanır;
Aşağıdaki görselde belirttiğimiz gibi Hesap yönetimi » Etki Alanı Yönetimi » Listelenen domainlerinden hangisinin PHP Versiyonunu Değiştireceksiniz üzerine tıklayınız.

DirektAdmin Domain Üzerinden PHP Versiyon Nasıl Ayarlanır

Açılan sayfadaki sağ üst kısımdaki PHP Sürüm Seçici / Php version selector tıkladığınızda PHP sürümünü değiştireceğiniz pencere açılacaktır.

DirektAdmin Domain Üzerinden Php version selector

Aşağıdaki ekranda göreceğiniz gibi en güncel PHP versiyonlarını seçebilrisiniz. Şuan için;
» PHP 5.4
»
 PHP 5.6
» PHP 7.3

olarak domaine özel php versiyonu güncelleyebilrisiniz. Seçim yaptıktan sonra mavi renkli KAYDET butonuna tıklayarak php versiyon güncelleme işlemini tamamlayabilrsiniz.

DirektAdmin Php version selector Duzenleme


Gelişmiş özelliklere sahip ve indirimli linux reseller ve windowws reseller hizmetlerimiz için https://www.metelixiz.net/reseller adresine tıklayabilirsiniz.

 
Bİ KAHVEYE NE DERSİNİZ ?

 

Web projelerinizle ilgili tüm ihtiyaçlarınıza profesyonel bir ekipten yardım almak, kurumsal bir ekiple çalışmak, size en uygun web projesinin belirlenmesinde ücretsiz destek almak için formu doldurabilrisiniz.

 

Sizi ofisimizde ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

 

Formu doldurduğunuzda satış departmanımızda talebiniz ile ilgili yeni bir kayıt oluşturulacaktır ve formda belirtmiş olduğunuz bilgiler

üzerinden sizinle irtibata geçilecektir.