SSL Certificate
Akkom Cessas Plaza Ümraniye / İST.

DirectAdmin DNS ve MX Ayarları Nasıl Yapılır?

Linux Reseller kullanıcılarımız ve Linux Web Hosting kullanıcılarımız içi DNS kayıtlarını ve MX kayıtlarını düzenleyebilme imkanı veren DirectAdmin sistemi hakkında bilgi verelim.

DirectAdmin DNS ve MX Ayarları Nasıl Yapılır?

Linux Reseller üzerinden DirectAdmin DNS ve MX Kayıtları Nasıl Ayarlanır;
DNS ve MX Ayarları sadece domain bazlı ayarlandığı için reseller paneli üzerinden domaine özel panele geçiş yapmanız gereklidir. Bu işlem için aşağıdaki görselde belirttiğimiz gibi Hesap yönetimi » Kullanıcı Hesapları » Listelenen domainlerinden hangisinin DNS ve MX Ayarlarında Güncelleme / Düzenleme İşlemi Yapacaksanız üzerine tıklayınız.

DirectAdmin DNS ve MX Ayarları Nasıl Yapılır?

Ekrana gelen sayfada aşağıdaki görselde belirtildiği gibi yeşil renkli OTURUMU AÇ butonuna tıklayarak domain yönetimine geçiş yapınız. Devamı Domain panelinden DNS ve MX değiştirme başlığı altındadır.

DirectAdmin DNS ve MX Ayarları Nasıl Yapılır

DirectAdmin Linux Hosting Paneli üzerinden DNS ve MX Düzenleme Nasıl Yapılır;
Aşağıdaki görselde belirttiğimiz gibi Hesap yönetimi » DNS Yönetimi menüsüne tıklayarak DNS ve MX ayarlarının yapıldığı alana gelebilirsiniz.

DirectAdmin DNS ve MX Ayarları Nasıl Yapılır DNS Düzenleme MX Kaydı Düzenleme DirectAdmin

DirectAdmin DNS Düzenleme:
Aşağıdaki görselde "Yeni Kayıt Ekleme" alanı olarak belirttiğimiz yeşil renkli DirectAdmin DNS Kayıt Ekle kısmında yeni DNS kaydı ekleyebilirsiniz.

DirectAdmin MX Düzenleme:
Aşağıdaki görselde "Sadece MX Kayıtlarını Listele" alanı olarak belirttiğimiz yeşil renkli DirectAdmin MX Ayarlarını Düzenle kısmına tıkladığınızda ekranda sasece MX Kayıtları yer alacaktır. Bu alanda MX kayıtlarını güncelleyebilir ve yukarıda belirttiiğimiz yeşil butona tıklayarak yeni MX kaydı ekleyebilirsiniz.

DirectAdmin DNS ve MX Ayarları Nasıl Yapılır?

Örnek yandex mx kaydı ekran görüntüsü EK tedir.

Yandex DirektAdmin MX Kaydı Nasıl Yapılır

Gelişmiş özelliklere sahip ve indirimli linux reseller ve windowws reseller hizmetlerimiz için https://www.metelixiz.net/reseller adresine tıklayabilirsiniz.

 
Bİ KAHVEYE NE DERSİNİZ ?

 

Web projelerinizle ilgili tüm ihtiyaçlarınıza profesyonel bir ekipten yardım almak, kurumsal bir ekiple çalışmak, size en uygun web projesinin belirlenmesinde ücretsiz destek almak için formu doldurabilrisiniz.

 

Sizi ofisimizde ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

 

Formu doldurduğunuzda satış departmanımızda talebiniz ile ilgili yeni bir kayıt oluşturulacaktır ve formda belirtmiş olduğunuz bilgiler

üzerinden sizinle irtibata geçilecektir.